De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag vlak tot licht lager geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten wat macro-economische cijfers, waaronder de Amerikaanse detailhandelsverkopen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een fractie lager op 17.644 punten. De brede S&P 500 was stabiel op 2039 punten. De technologiebeurs Nasdaq daalde 0,1 procent op 4676 punten.
Uit cijfers van het Amerikaanse ministerie van Handel bleek dat de detailhandelsverkopen in oktober met 0,3 procent op maandbasis zijn gestegen. De stijging volgt op een afname van de winkelverkopen met 0,3 procent in september. Volgens het ministerie gingen de winkelverkopen in de Verenigde Staten vorige maand over een breed front omhoog.
Beurzen in Europa
De Europese beurzen lieten vrijdagmiddag een wisselend beeld zien. Een iets sterker dan verwachte groei van de economie van de eurozone zorgde niet voor veel reuring. Op Beursplein 5 ging SBM Offshore onderuit door de omkopingsperikelen in Brazilië.
De AEX-index in Amsterdam stond in de middaghandel 0,1 procent hoger op 411,71 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 607,23 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt noteerden 0,1 procent lager, maar Parijs won 0,3 procent.
De euro stond op 1,2422 dollar, tegen 1,2472 dollar bij het slot van de beurzen in Europa op donderdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 75,04 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 79,11 dollar per vat.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl